תיכון ייחודי על אזורי חדש יפתח בספטמבר הקרוב בהוד השרון תיכון תמר

בשורות טובות מאד לתלמידי כיתות ט' והוריהם מהוד השרון והסביבה המחפשים תיכון מוביל באמנויות ומדעים, תיכון המיישם שיטת חינוך של למידה מתוך התנסות הלכה למעשה !

תיכון תמר וולדורף יפתח בספטמבר 2019 והוא מיועד לכל בוגרי כיתה ט' המעוניינים בלימודי אמנות תיאורטית ומעשית ברמת בתי ספר לאמנויות מובילים בארץ ובעולם, בלימודי מדעים בתכנית משותפת עם מכון ויצמן, ובגישה חינוכית ואווירה המאפשרת התפתחות וצמיחה ומכינה את בוגרינו להתמודדות עם אתגרי המחר.

 

ביקשנו מגיא אליהו, מחנך בבית הספר ושותף בצוות התיכון לספר לנו על חינוך וולדורף ותכנית התיכון:

"בכל שלב בחינוך וולדורף (אנתרופוסופי) - מהגן ועד סוף התיכון - אנחנו שואלים את עצמנו בראש ובראשונה מה בעצם התלמידים צריכים? איך ניתן מענה לשאלות הרלבנטיות לגיל שלהם?

גיל התיכון מאופיין בשינויים גדולים. אצל הנערה או הנער מתפתחת תודעה אחרת, חשיבה מופשטת ולוגית יותר ומודעות שונה מזו שהייתה לו בגילאים צעירים יותר. זה גיל של חיפוש: בני הנוער מחפשים דמויות שמייצגות עבורם דרך, עקרונות וערכים. השינויים בגיל הזה מעוררים גם הרבה בלבול. המסגרת המשפחתית כבר לא מספקת את הזהות ובני הנוער נמצאים בסוג של מאבק, בחיפוש אחר הקול הייחודי שלהם. מצד אחד הם מתבדלים ומצד שני מחפשים את חבורת בני גילם, שאיתם הם יכולים להזדהות. זה גם גיל של מרד ושל נטייה ללכת 'על הקצה' ולקחת סיכונים.

"החינוך בגיל הזה צריך לתת תשובה עמוקה ומשמעותית לתמונה המורכבת הזו. כפי שאנו רואים זאת, יש לאפשר לתלמידים חוויית לימודים אינטגרטיבית: לתת להם תמונת עולם שלמה ככל האפשר, הקשורה לסוגיות אקטואליות הקיימות היום בעולם,  ולא להתמקד בתחומי ידע צרים. במקביל לספק להם דמויות ומודלים מגוונים להזדהות.

הלימוד הוא יותר דיאלוגי ואקטיבי. פחות הרצאה של המורה והקשבה פאסיבית של התלמיד, פחות מבחנים ושינון אלא לימוד איכותי שעוסק בערכים ובאידיאלים. השאיפה היא ליצור איזון בין עבודת המורה לעבודת התלמידים. התלמידים חייבים להיות מעורבים במה שנעשה, ליצור בעצמם את מה שהם לומדים מתוך התלהבות והתמסרות. במקביל יש לחשוף את תלמידי התיכון לעולם שבחוץ, לאנשים שונים ורבים, לחברות מגוונות".

 

מה ילמדו בתיכון תמר בהוד השרון?

 

"בתיכון תמר נלמד כמובן את מקצועות החובה לבגרויות, ומקצועות מורחבים באמנות ובמדעים. נרצה לעסוק בדברים שהם יותר אקטואליים לזמננו, להרחיב את נקודת המבט, לבדוק סוגיות מכל ההיבטים: היסטוריים, גיאוגרפיים, אמנותיים. הכל נעשה בדרך דיאלוגית, המאפשרת לתלמידים לגבש את דעתם האישית.

"כל תלמיד יעסוק במגוון תחומי האמנות, שבהם יוכל להעמיק וליצור משהו משמעותי. בין המקצועות המורחבים יהיו כמובן אנגלית ומתמטיקה, ותכנית במדעי כדור הארץ, שנבנית בהדרכה ובפיקוח מכון ויצמן למדע.

פיזיקה וכימיה מורחב אפשר יהיה ללמוד בתכנית של מכון ויצמן ולגשת לבגרות.

טיולים הם חלק חשוב משנת הלימודים. אלה טיולי מסע ארוכים, המאפשרים לתלמידים להתמודד עם אתגרים לא פשוטים ולצאת בתחושה טובה של הצלחה והתגברות על קשיים. כיתות התיכון ייצאו גם לשבוע עבודה, שבהן יתארחו בקהילות אחרות בחברה הישראלית, שאותן לא תמיד מזדמן לנו לפגוש ביומיום".

צור קשר

טלפון: 09-7658082

Email: tamar.w.office@gmail.com

כתובת

רחוב יהושע בן-גמלא 58

הוד השרון

מיקוד 4532260